IV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych oraz XIII Mistrzostwa Polski Policji w Wędkarstwie Spławikowym

29 maja 2016 roku odbyły się  IV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wędkarstwie Spławikowym oraz XIII Mistrzostwa Polski Policji w Wędkarstwie Spławikowym, XIII Spławikowe Mistrzostwa Polski Policji. Zawody odbyły się pod patronatem Komendanta Głównego Policji i rozgrywane były nad makowskim zalewem. Impreza trwała trzy dni. W piątek  zawodnicy trenowali, a w sobotę i niedzielę trwała zacięta rywalizacja

W zawodach udział wzięło 66 przedstawicieli różnych służb mundurowych, w tym Policji, Straży Pożarnej, Wojska Polskiego, Zakładu Karnego oraz Leśnictwa. W zawodach uczestniczyła tylko jedna kobieta - Sylwia Borkowska z Komendy Stołecznej Policji.

W klasyfikacji drużynowej I miejsce zajęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.  II zajęli reprezentanci policji śląskiej Elegant Fishing, a III miejsce policjanci z Kujawsko Pomorskiej Komendy Wojewódzkiej.

W klasyfikacji indywidualnej IV Mistrzostw Polski Służb Mundurowych  w Wędkarstwie Spławikowym I miejsce zajął Robert Prokop z KPP Gostyń, II Remigiusz Zielonka z Kujawsko Pomorskiej Komendy Wojewódzkiej, natomiast III miejsce na podium przypadło Bartłomiejowi Kubale z śląskiej policji Elegant Fishing.

W kategorii "największa ryba" zwyciężył policjant Marcin Ostrowski reprezentujący Komendę Powiatową w Makowie Mazowieckim. Zwycięstwo przyniósł mu leszcz o wadze 1385g.

W kategorii "najmniejsza ryba" zwyciężył Paweł Kowal reprezentujący Zakład Karny Przytuły Stare. Najmniejszą złowiona rybą okazał się jazgorz o długości zaledwie 7,3 cm.

Sędzia główny zawodów Pan Jan Kubaszewski na koniec powiedział, „że pierwszy raz spotkał się z taką sytuacją kiedy na zawodach, a szczególnie tak dużej rangi, zawodnicy w równym stopniu rywalizowali ze sobą jak również nawzajem sobie pomagali”.

Wszystkim zwycięzcom zawodów gratulował oraz wręczył puchary i medale I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu insp. Marek Świszcz. A każdy z uczestników zawodów odjechał z pamiątkowym upominkiem.