Ogólnopolskie Spławikowe Zawody Wędkarskie Służb Mundurowych o „ Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu”

W dniu 13 września 2014 roku na akwenie jeziora Długie w Rajsku k/Oświęcimia , którego gospodarzem jest Koło Polskiego Związku Wędkarskiego Oświęcim Miasto odbyły się Ogólnopolskie Spławikowe Zawody Wędkarskie Służb Mundurowych o „ Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu”. Organizatorem zawodów była Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu przy współudziale International Police Association Małopolska Grupa Wojewódzka w Krakowie REGION IPA WADOWICE oraz Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Bielsku-Białej.

W zawodach wzięło udział 38 zawodników reprezentantów : KPP w Suchej Beskidzkiej, Regionu IPA Wadowice , SEiR Koło w Wadowicach, KP Rybnik-Boguszowiec , KPP w Żywcu , KPP Wadowice, SPPP Bielsko-Biała, KWP Katowice, OPP Katowice, KPP Dębica, KPP Chrzanów, KMP Gliwice, KPP Oświęcim oraz zaproszona drużyna Beskidzkiej Izby Lekarskiej i Instytutu Onkologii w Gliwicach oraz OSP Rudziniec. Zmaganiom zawodników kibicowała 25 osobowa grupa osób towarzyszących. Zwycięzcami czterogodzinnych zmagań przy słabym żerowaniu ryb zostali :

W KATEGORII DRUŻYNOWEJ :

I miejsce drużyna mix składająca się z zawodników KPP Oświęcim , KPP Dębica i KPP Chrzanów w składzie Zbigniew Pszczeliński, Władysław Ryncarz i Artur Kuzia uzyskując 4 pkt. Sektorowe

II miejsce zajęła drużyna reprezentująca KWP Katowice Team „Elegant” w składzie Tomasz Kapuściński, Krzysztof Fox, Marcin Musiał uzyskując 10 pkt. sektorowych.

III miejsce zajęła drużyna reprezentująca mix KMP Gliwice i OSP Rudziniec w składzie Stanisław Zagórski, Kazimierz Rohn, Henryk Swinczak uzyskując 11 pkt. sektorowych.

IV miejsce zajęła drużyna mix składająca się z zawodników KPP Żywiec, KPP Oświęcim i KPP Wadowice w składzie Henryk Satława, Mirosław Nasienniak, Stanisław Basiorka uzyskując 12 pkt. sektorowych.

V miejsce zajęła drużyna reprezentująca OPP Katowice w składzie Jacek Odias, Jarosław Szczeciński, Sebastian Jefimow uzyskując 13 pkt. sektorowych.

VI miejsce zajęła drużyna reprezentująca Beskidzka Izbę Lekarską w składzie Aleksander Sacher, Grzegorz Kołodziej, Jacek Fenski uzyskując 19 pkt. sektorowych.

w kategorii indywidualnej :

I miejsce ex aequo z wynikiem 4.765 pkt. zajęli:

Marcin Musiał reprezentujący – KWP Katowice Team „Elegant”

Artur Kuzia reprezentujący –KPP Chrzanów

III miejsce z wynikiem 3.035 pkt. zajął Ryncarz Władysław reprezentujący KPP Dębica

IV miejsce z wynikiem 3.870 pkt. zajął Zbigniew Pszczeliński reprezentujący KPP Oświęcim

V miejsce z wynikiem 2.190 pkt. zajął Kazimierz Rohn reprezentujący KMP Gliwice

VI miejsce z wynikiem 1.610 pkt. zajął Stanisław Zagórki reprezentujący OSP Rudziniec.

Na zakończenie zawodów puchary dla zwycięskich drużyn i zawodników oraz nagrody dla wszystkich uczestników zawodów wręczył w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu insp. mgr Janusza Barcika , I Zastępca mł. insp mgr Robert Chowaniec któremu towarzyszyli Prezes Zarządu Okręgu PZW w Bielsku-Białej Zygfryd Patek ( sędzia główny zawodów) oraz Prezes Koła PZW Oświęcim Miasto Marek Sekunda, który przekazał na ręce Pana Komendanta pamiątkową plakietkę wydaną z okazji 135 rocznicy powstania Koła PZW Oświęcim Miasto. W imieniu Beskidzkiej Izby Lekarskiej puchar ( Złotą Rybkę ) z życzeniami sukcesów w roku 2015 ostatniemu zawodnikowi w klasyfikacji indywidualnej Koledze Adamowi Pietyrze wręczył dr Grzegorz Kołodziej Sekretarz Beskidzkiej Izby Lekarskiej. Duże podziękowania za pomoc w organizacji zawodów poza członkami Koła Polskiego Związku Wędkarskiego Oświęcim Miasto należą się licznym sponsorom którzy wsparli organizowaną imprezę poprzez ufundowanie nagród dla uczestników.

Tekst: Zbigniew Pszczeliński