Zawody wędkarskie o Puchar Dyrektora LZD w Rogowie - 13.05.2024

W sobotę, 13 maja br., na obszarze Łowiska Wędkarskiego „Słupia” odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Dyrektora LZD w Rogowie.

W zawodach uczestniczyło 15 zawodników, którzy reprezentowali Leśny Zakład Doświadczalny w Rogowie, Instytut Nauk Leśnych oraz Wydział Leśny.

Zamówiona wcześniej pogoda dopisała i oprócz wędkarskich zmagań można było posłuchać kukułek, słowików oraz zjeść tajemniczą, zalewajkowo-grochową zupkę.

I miejsce (29,51 kg. złowionych ryb) zajął Kol. Daniel Dyszyński (reprezentant LZD),

II miejsce zajął Kol. Paweł Turyk (student WL) z wynikiem 24,09 kg.,

III miejsce zajął Kol. Jan Paradysz (student WL) z wynikiem 20,86 kg.

Najcięższą rybą był jesiotr Kol. Daniela Dyszyńskiego i ważył 9,46 kg. Oprócz licznych jesiotrów, w siatkach znalazły się: jazie, karpie, liny, amur i sandacz.

Gratulacje dla wszystkich zawodników za skuteczne wędkowanie, kibiców za wytrwały doping i sędziów (Kol. Henryk Szeligowski – sędzia główny oraz Kol. Marek Sławski – sędzia pomocniczy, który jako opiekun i przedstawiciel Studenckiego Koła Fotografików SGGW, zapewnił świetną fotorelację) za precyzyjne pomiary okraszone bezpośrednimi relacjami z poszczególnych stanowisk.

Dziękujemy sponsorom za ufundowanie i wręczenie cennych nagród i pamiątek oraz za relaksujące spotkanie, regenerujące stracone podczas zawodów siły, które to odbyło się pod wiatą koło DS. „Jodełka” w Rogowie.

Panu Pawłowi Łyszkiewiczowi serdecznie dziękujemy za udostępnienie na zawody pięknie położonego zbiornika wodnego.

Do zobaczenia w jesiennej edycji zawodów, tym razem o puchar Dziekan Wydziału Leśnego SGGW.

Dodatkowe informacje i zdjęcia można znaleźć na stronie LZD w Rogowie oraz LZD-owskim Facebook’u.

Źródło: https://wl.sggw.edu.pl/wyniki-zawodow-wedkarskich-o-puchar-dyrektora-lzd-w-rogowie/

 

Script logo
fb mail