Zawody wędkarskie o puchar komendanta powiatowego PSP w Opatowie - 16.09.2022

Bartłomiej Żurek z opatowskiej Agencji Ochrony Mienia i Osób Cerber, pogodził strażaków i policjantów wygrywając zawody wędkarskie o puchar komendanta powiatowego PSP w Opatowie. Wędkarze ze służb mundurowych rywalizowali na akwenie w Zochcinku. Najlepsi odebrali puchary z rąk komendantów Wojciecha Szymczaka, Rafała Piątka i Marcina Wójcika, przewodniczącego zarządu wojewódzkiego Związku Zawodowego Strażaków „Florian”.

Komendanci straży i policji osobiście stawili się na podsumowaniu zmagań. Rafał Piątek, zastępca Komendanta Powiatowego PSP powiedział, że zawody odbywają się od kilku lat, a w obu formacjach służy wielu pasjonatów wędkarstwa. Przynajmniej z kilku powodów warto brać udział w takich zawodach podkreślił Wojciech Szymczak, Komendant Powiatowy Policji w Opatowie. Wszyscy uczestnicy stwierdzili, że zawody to udoskonala okazja do integracji, odpoczynku, rozmów.

Niewątpliwie jest to jeden z elementów integracji służb mundurowych. Można się spotkać po godzinach, nie w mundurze, a w cywilnych ubraniach. Porozmawiać na luzie , wymienić nawet cywilne, rodzinne, domowe doświadczenia.

Za organizację rywalizacji odpowiadał Łukasz Bień z Komendy Powiatowej PSP w Opatowie i z zadania wywiązał się bardzo dobrze. Bień dodał, że w opatowskiej jednostce PSP wędkuje całkiem spora liczba strażaków z komendantem Kochanowiczem na czele.

Zawody, tak jak rok temu wygrał Bartłomiej Żurek z Agencji Ochrony Mienia Cerber. Zwycięzca przyznał, że warunki atmosferyczne nie sprzyjały wędkarzom.

Warunki były bardzo kiepskie. Wiatr z deszczem. Zacinało. Ryba chyba nie lubi takich warunków. Po prostu miałem fart i tyle.

Fart fartem ale ponad 28 kg złowionej ryby świadczy o dobrym warsztacie wędkarskim Bartłomieja Żurka, który również odebrał puchar za największą złowioną rybę. Był to prawie siedmiokilowy amur. To właśnie amury dały wygraną Żurkowi, który zanęcał słodką mieszanką.

Marcinowi Stępniowi w zawodach towarzyszył syn Igor. Na nic się zdała rodzinna pomoc. Ryba nie brała.

Zwycięzca wiosennej rywalizacji Dariusz Wałek także był niepocieszony. Emerytowanemu policjantowi nie udało się złowić nawet jednej ryby.

ŹRÓDŁO: https://stv.info/8015/funkcjonariusze-opatowskich-sluzb-walczyli-o-najwieksze-wedkarskie-okazy/?fbclid=IwAR1Yo-qjnlXbjF20Cq6ukCdM8YKyLwRKa7bGDO9QkhnEOrWMSGXtTzCzBds

Script logo
fb mail